Wierzymy w ludzi pełnych pasji, którzy poświęcają się dążeniu do doskonałości.
Każdy z naszych ambasadorów uosabia to dążenie, dając z siebie wszystko na strzelnicy, w lesie czy w trakcie misji.

Z dumą przedstawiamy Ambasadorów Helikon-Tex.

Naval Ambasador Helikon-Tex

naval

Helikon-Tex Patrol Line

Dave Ambasador Helikon-Tex

dave canterbury

Helikon-Tex Bushcraft Line

Trollsky Ambasador Helikon-Tex

Michał "Trollsky" Sielicki

Helikon-Tex Morale Line

TasTas Ambasador Helikon-Tex

Marcin "Taśtaś" Tausiewicz

Helikon-Tex Range Line

Tulej Ambasador Helikon-Tex

Łukasz Tulej

Helikon-Tex Outback Line

Stebel Ambasador Helikon-Tex

Maciej Stebel – Szeryf USA

Helikon-Tex Urban Line

Super Ambasador Helikon-Tex

Paweł „Super” Supernat

Helikon-Tex Bushcraft Line

Marcin Ambasador Helikon-Tex

Marcin Jędrzejczak

Helikon-Tex Range Line

Dave Film Helikon-Tex Play

Dave Canterbury

"W bushcrafcie i survivalu podróżą do doskonałości jest dla mnie zrozumienie świata natury".

Jeden z najlepiej rozpoznawalnych ekspertów survivalu i bushcraftu na świecie.

Służył w armii amerykańskiej, był rybakiem, traperem, pracował na farmie krokodyli. Przez całe życie zawodowe zbierał i wykorzystywał w praktyce informacje, jak przetrwać w dziczy.

Założyciel Pathfinder School, która działa w USA w stanie Ohio, ale prowadzi także szkolenia na całym świecie. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się na swoim kanale Youtube „David Canterbury” – jednym z większych w swojej kategorii.

Autor bestsellerowych książek NY Times m.in. „Bushcraft 101: A Field Guide to the Art of Wilderness Survival”. Wystąpił także jako prowadzący w programach National Geographic Channel w serii „Dirty Rotten Survival”.

Dave cały czas doskonali swoje umiejętności, a w pracy używa sprzętu Helikon-Tex z linii Bushcraft.

Zarówno on, jak i my kierujemy się zasadą #JourneyToPerfection.

Trollsky Film Helikon-Tex Play

Michał "Trollsky" Sielicki

"W każdy mój nóż wkładam całą swoją wiedzę i umiejętności. To narzędzia pracy, a nie ozdoby".

O sobie mówi po prostu „knife maker”. Entuzjasta whisky, zegarków, silników HEMI, broni palnej i odzieży, która nie krępuje ruchów w pracy i w życiu, a do tego ma czasem niepoprawnie politycznie nadruki. Trollsky, czyli Michał Sielicki, żyje na własnych zasadach.

Na zlotach średniowiecznych grup rekonstrukcyjnych zauważył, że trudno o dobrze wykonany nóż. Zaczął więc kuć noże, jakich sam potrzebował, i w kilka lat zdobył uznanie nie tylko płatnerzy. Porzucił pracę w dziale IT dużej, międzynarodowej firmy, bo, jak mówi, miał dosyć szorowania w korpo.

Zaryzykował i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych knife makerów na świecie. Wiele osób uznaje jego ręcznie wykonane noże za dzieła sztuki, choć on sam przyznaje, że dostarcza narzędzia pracy ludziom na wszystkich kontynentach, potrzebującym zimnej stali zahartowanej w ogniu, a nie ozdoby.

Wziął udział w programie „Forged in Fire” (Wykute w ogniu) w amerykańskiej telewizji History Channel, w którym zmierzyli się najlepsi kowale świata. Swoje noże prezentował na Blade Show w Atlancie. Trollsky został ambasadorem Helikon-Tex linii Morale, bo jego życie to nieustanna #JourneyToPerfection, którą podąża bez kompromisów.

Tas Tas Film Helikon-Tex Play

Marcin "Taśtaś" Tausiewicz

"Na początku mojej rywalizacji w zawodach strzeleckich to porażki uczyniły mnie silniejszym".

50 tysięcy – tyle sztuk amunicji wystrzeliwuje w sezonie ambasador Helikon-Tex linii Range. „TaśTaś”, bo tak nazywają go koledzy ze strzelnicy, to wielokrotny mistrz Polski w pistolecie IPSC – klasa Production. Po przejściu do klasy Open nie zwolnił tempa i z pistoletem BUL Armory w rękach zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Polski, a także dorzucił kolejne zwycięstwa w Mistrzostwach Słowacji IPSC 2018/2019.

Z żółtym kameleonem na koszulce wygrywał także mistrzostwa Polski w karabinie IPSC w klasie Open. Jego hegemonia w Europie środkowej trwa od 2012 roku. Zdobytą wiedzą o strzelectwie sportowym dzieli się w ramach Daniel Defense Academy. W startach od lat towarzyszy mu sprzęt Helikon-Tex linii Range i jak sam mówi, jego #JourneyToPerfection wciąż trwa.

Tulej Film Helikon-Tex Play

Łukasz Tulej

"Spróbować to można smaku potrawy, a nie przetrwać. Jest tylko cel i nie ma opcji niepowodzenia".

Przejechał na rowerze pustynię w Jordanii, konno przemierzał góry Mongolii. – Podróżuję, a każda kolejna wyprawa doskonali mnie w sztuce przetrwania. Dla mnie outdoor to coś więcej niż pasja – to sposób na życie – mówi Łukasz, który hasło #JourneyToPerfection wciela w życie dosłownie każdego dnia. Wykorzystuje survival i kontakt z naturą jako narzędzia rozwoju osobistego i społecznego, a pomaga mu w tym sprzęt Helikon-Tex.

Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru, Koribeni, w której uczy, jak przetrwać w Selwie. Mówi, że uznanie mongolskich rangerów, jordańskich beduinów i peruwiańskich machiguenga, których szkolił, to dla niego ogromny zaszczyt i znak, że wybrał właściwą ścieżkę w życiu. Do swoich przygód i szkoleń zaprasza dorosłych, dzieci, a czasem nawet całe rodziny. Prowadzi serię programów telewizyjnych „Naturalnie Polska” oraz „Survivalowa rodzina” na kanale Planete +. Został ambasadorem Helikon-Tex linii Outback.

Stebel Film Helikon-Tex Play

Maciej Stebel – Szeryf USA

"Od mojego treningu zależy moje życie oraz życie moich partnerów w pracy".

Szeryf w USA, czyli Maciej Stebel, jest uosobieniem sloganu #JourneyToPerfection. Po pierwszej wizycie w Ameryce zakochał się w tym kraju. Postanowił się tam osiedlić i założyć rodzinę.

Swoją karierę w służbach mundurowych rozpoczął jako ochotnik w straży pożarnej. Ukończył akademię szkolącą strażaków i kurs ratowników medycznych. Jego determinacja doprowadziła go w 2016 do celu, czyli rozpoczęcia pracy w biurze szeryfa na stanowisku Deputy Sheriff w hrabstwie Douglas w Nevadzie.

Prócz tego jego pasją jest off-road, strzelectwo i fotografia, prowadzi również poczytnego bloga Szeryf w USA (szeryfusa.com). Maciej Stebel został ambasadorem Helikon-Tex linii Urban.

Super Film Helikon-Tex Play

Paweł “Super” Supernat

"Ucz się sztuki przetrwania, bo tego co masz w głowie, nie trzeba nosić ze sobą".

Ambasador linii Bushcraft, a jednocześnie projektant sprzętu outdoorowego. Jego #JourneyToPerfection rozpoczęła się w czasach, kiedy był instruktorem harcerstwa z survivalowym zacięciem. Służył w elitarnym 1 Pułku Komandosów (dzisiejsza Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu), zdobywając doświadczenie, którym obecnie dzieli się z setkami szkolonych osób każdego roku.

W 2010 roku powołał do życia SurvivalTech - wiodącą na polskim rynku markę szkoleń survivalowych, która od 2015 roku wspiera rozwój bushcraftowej linii produktów Helikon-Tex. W wolnych chwilach wędruje po bezdrożach. Przyznaje, że właśnie w bezpośrednim kontakcie z dziką przyrodą przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły na nowy sprzęt outdoorowy. Angażuje się w akcje charytatywne, m.in. na rzecz hospicjum dla dzieci w Częstochowie.

Marcin Film Helikon-Tex Play

Marcin Jędrzejczak

"Najważniejszą rzeczą jest to, żebyś sam decydował o tym, co chcesz robić w życiu".

Projektant sprzętu strzeleckiego i ambasador Helikon-Tex linii Range. Ekspert od walki z bronią z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży. Zdobytą wiedzę przekazuje teraz jako instruktor Streetsmart, czyli w założonej przez siebie szkole strzelectwa i samoobrony. Zgodnie z ideą #JourneyToPerfection uczy, że dobre wyniki na strzelnicy to tylko początek drogi w posługiwaniu się bronią, a dopiero trening i symulacja realnych zagrożeń pozwalają obronić siebie i rodzinę.

Projektując sprzęt Helikon-Tex dla strzelców, tworzy takie rozwiązania, z których sam później korzysta. Najbardziej dumny jest z opracowania Training Mini Rig, czyli nowoczesnego systemu przenoszenia amunicji i narzędzi na treningu strzeleckim. Stawia na funkcjonalność, trwałość i wygodę, ale jednocześnie sprzęt, który wyjdzie spod jego ręki, musi dobrze wyglądać.